2022-11-17 11:36:46

UNICEF 2019.-2023.,Srednja škola Metković,koordinator Zorana Vekić

UNICEF 2019. PROJEKT LOKALNE BAŠTINE " Congeria Cusceri"

UNICEF 2020. ''WORLD CHILDREN'S DAY''

UNICEF 2021."MENTALNO ZDRAVLJE MLADIH BURKINA FASO-OSMIJEH LIJEČI SVE"

UNICEF 2022. "SLATKI BOŽIĆ U NERETVI"

 

Program Škole za Afriku provodi se u suradnji s Uredom UNICEF-a za Hrvatsku od 2008. godine. Naša je zemlja time pokazala kako je dio globalne zajednice koja pomaže djeci iz 21 afričke zemlje osigurati jedno od temeljnih prava – pravo na obrazovanje. U protekloj je godini u programu sudjelovalo gotovo 45 000 djece i mladih iz cijele Hrvatske. Naši učenici na zanimljiv način imaju priliku učiti o dječjim pravima i pomoći djeci i mladima na Madagaskaru organiziranjem različitih aktivnosti prikupljanja sredstava. Novac koji prikupe upotrijebit će se za izgradnju i obnovu škola te sanitarnih prostorija, opskrbu pitkom vodom, nabavu knjiga i dodatnu edukaciju školskog osoblja. Posebna će se briga voditi o djevojčicama, kojima je više od dječaka uskraćena mogućnost obrazovanja

Aktivnosti se provode s ciljem edukacije o dječjim pravima, nejednakim mogućnostima i važnosti obrazovanja te senzibilizacije za teškoće života djece i mladih u Madagaskaru:

Edukativne i humanitarne aktivnosti:

Cilj:- Edukacije o dječjim pravima, nejednakim mogućnostima i važnosti obrazovanja te senzibilizacija za teškoće života djece i mladih u Madagaskaru (radionice, prezentacije, vježbe, razgovor o temi )

Prikupiti što više novčanih sredstava za djecu Madagaskara.

        -  Aktivnosti:

Učenici su od početka projekta u svojim razredima pogledali prezentacije o projektu Škole za Afriku, igrali Kahoot kviz, zatim su izrađivali narukvice, jedna učenica je napravila crtež žene iz Afrike, uvježbavali su pjesme iz Afrike, izrađivali svoje prezentacije povezane s projektom: Škole za Afriku, dječja prava, Madagaskar, kahoot kviz itd.

Učenici 2. i 4. razreda su  pomoću svojih pripremljenih materijala prezentirali projekt (po nekoliko učenika iz svakog razreda, zbog epidemioloških mjera) želeći na taj način senzibilizirati ostale učenike da se priključe akciji prikupljanja pomoći, posjetivši  za vrijeme sata razrednika  razrede:  1.a, 1.b, 1.c, 1.e, 3.a, 3d, 3f.

Prikupljanje novčanih sredstava u razredima učenika nositelja projekta, kao i u razredima u kojima su promovirali projekt.

U drugom polugodištu nastavljamo aktivnost, nadamo se da će nam epidemiološka situacije dozvoliti više aktivnosti i zvan školskog prostora. Sretni smo da  ćemo moći  prikupljenim sredstvima pomoći djeci Madagaskara i radujemo se informaciji kamo će konkretno otići naša prikupljena sredstva.


Srednja škola Metković