« Studeni 2019 »

UČENICI I NASTAVNICI SREDNJE ŠKOLE METKOVIĆ U SKLOPU ERASMUS+ PROJEKTA BORAVILI U GRČKOJ
Autor: Darko Primorac, 9. 10. 2018.

Troje učenika Srednje škole Metković u pratnji profesora Petra Nikolića i Nine Bjeliš boravili su u grčkom gradu Argostoli na otoku Kefalonija u Grčkoj u sklopu  Erasmus+projekta „Water Unites Us“.

Svi projektni ciljevi i zadaće uspješno su realizirani, a cjelokupan rad i ozračje obilježeni su kao primjer dobre prakse. Transnacionalna aktivnost poučavanja i osposobljavanja u Grčkoj uključivala je radionice laboratorijskog mjerenja vode, sudjelovanje u radionicama i predavanjima „Wildlifesense“ na primjeru kornjače Caretta caretta, predavanje u kefalonijskom ribogojilištu te posjete muzeju Korgialenios i vinariji Sclavos.

Učenici Srednje škole Metković predstavili su floru i faunu doline Neretve te su u suradnji s učenicima iz partnerskih škola iz Latvije, Grčke, Turske, Portugala i Italije sudjelovali u radionici „ Primjena matematike na De Bosset mostu“. Učenici su u sklopu projekta posjetili i prirodne fenomene Kefalonije : špilju Drogarati, jezero Melissani, plažu Myrtos, te pitoreskni gradić Assos.

Sljedeća aktivnost poučavanja i osposobljavanja održat će se u Srednjoj školi Metković u travnju 2019. godine.

Projekt financira Europska unija.