U Zadru održan seminar za junior i senior ambasadore programa Škole ambasadori Europskog parlamenta

Održan je veliki godišnji skup Škola ambasadora Europskog parlamenta u Zadru od 8. do 10. veljače 2024., na kojem se okupilo 120 vrijednih nastavnika i učenika iz svih županija. Skup je organiziran uoči europskih izbora, a našu školu predstavljali su junior ambasador Darko Tot u pratnji mentora senior ambasadora profesora Petra Nikolića.

Seminar je trajao tri dana, a programa rada uključivao je zanimljive aktivnosti.

Prvi dan pozdravne govore održali su Maja Ljubić Kutnjak, voditeljica Ureda Europskog parlamenta u Hrvatskoj te Marko Boko iz odnosa s javnošću i programe za mlade Ureda Europskog parlamenta u Hrvatskoj.

Motivacijsko predavanje "Glas mladih u superizbornoj godini" održala je Ivana Dragičević, vanjskopolitička novinarka.

Drugi dan raspravljalo se o provedbi EPAS programa u školama te su mlađi i stariji ambasadori radili u grupama. Mlađi ambasadori su sudjelovali na radionici o europskim izborima, dok su stariji ambasadori sudjelovali u tzv. World cafeu gdje su razmjenjivali ideje o provedbi EPAS programa.

Treći dan programa govor na temu "Mladi za Europu, Europa za mlade" održao je Šime Erlić, ministar regionalnog razvoja i EU fondova.

Domaći iz zadarskih škola održali su prezentacije o svojim aktivnostima, a za kraj programa uslijedio je Wrap up! aktivnost, tj. dogovor o daljnjem radu.

objavio: Darko Primorac   datum: 15. 2. 2024.