Našu školu posjetili nastavnici iz Španjolske

Prošlog tjedna ugostili smo nastavnike iz Španjolske, točnije iz mjesta Viveiro. Nastavnici iz Viveira posjetili su Srednju školu Metković s ciljem razmjene ideja i iskustava u obrazovnom procesu. Nastavnici su nas posjetili u okviru aktivnosti programa KA122 Europske unije. Nastavnik Josip Cvitanović je gostima predstavio našu školu, grad i naš kraj a potom ih proveo kroz našu školu te pokazao kako izgleda jedan nastavni dan u našoj školi.

Gosti iz Španjolske su imali priliku vidjeti našu opremu, učionice i sve resurse koje imamo na raspolaganju. Nakon obilaska škole, nastavili smo s posjetom lokalnim tvrtkama u kojima naši učenici provode praktičnu nastavu.

Nastavnici iz Španjolske su imali priliku promatrati naše učenike kako primjenjuju svoje vještine u stvarnim radnim situacijama. Nakon posjeta tvrtkama, naši gosti su imali priliku istražiti ljepote našeg kraja. Posjetili su ušće Neretve, Opuzen te vodopad Kravice u susjednoj BiH. Hvala našim gostima iz Viveira na posjetu i nadamo se daljnjoj suradnji u budućnosti. Ova međunarodna suradnja predstavljala je priliku za učenike i nastavnike da se povežu s kolegama iz različitih kultura. Ova iskustva čine našu školu bogatijom i inspiriraju nas da nastavimo raditi na stvaranju poticajnog i potpunog obrazovnog iskustva za naše učenike

objavio: Josip Cvitanović   datum: 15. 11. 2023.